wersja kontrastowa
rozmiar tekstu
Dziś jest czwartek, 21 luty 2019 19:09:11
Jesteś tutaj: Aktualności >

Nagrody Wójta Gminy Pruszcz wręczone

Dane Urzędu

Urząd Gminy w Pruszczu
ul. Główna 33
86 - 120 Pruszcz
tel.52 562 43 00
e-mail: pruszcz@pruszcz.pl

Punkt informacyjno-podawczy Tel. 52 562 43 05


Nr konta bankowego:
Bank Spółdzielczy w Pruszczu
33 8170 0008 0000 0550 2000 0010

Wydział Komunikacji Starostwa - pokój nr 4,  Tel. 52 5683 233

Godziny pracy Urzędu od 01.01.2015
poniedziałek     7:15 - 15:15
wtorek             7:15 - 17:00
środa               7:15 - 15:15
czwartek          7:15 - 15:15
piątek              7:15  - 13:30

więcej informacji

26 styczeń 2018 20:27 Nagrody Wójta Gminy Pruszcz wręczone

Nagrody Wójta Gminy Pruszcz wręczone

Wójt Gminy Pruszcz Dariusz Wądołowski z Przewodniczącym Rady Gminy Przemysławem Sznajdrowskim wręczyli dziś  nagrody wyróżnionym osobom za 2017 rok.

NAGRODZENI W KATEGORII: DZIAŁALNOŚĆ W OSP

ANDRZEJ DEMBEK
Wieloletni członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Pruszczu - od 2016 r. pełni funkcję skarbnika jednostki. Bierze czynny udział w akcjach ratowniczo – gaśniczych. Dużo czasu poświęca na ćwiczenia, porządkowanie obiektu należącego do jednostki oraz renowację sprzętu gaśniczego.
 

ADAM KUJAWA
Członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Pruszczu z ponad dwudziestoośmioletnim stażem. Od 2016r. pełni funkcję członka zarządu. Jest osobą, która zawsze chętnie służy pomocą, czego dowodem jest nie tylko szczególne oddanie podczas akcji ratowniczo – gaśniczych, ale również bycie honorowym dawcą krwi.
 

DANIEL NOWAKOWSKI
Wieloletni członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnie. Prawy i sumienny obywatel, zawsze staje w obronie innego człowieka, broni interesu społeczeństwa. Chętny i gotowy do niesienia pomocy bliźnim, nawet poprzez udostępnianie swojego prywatnego sprzętu gospodarczego dla dobra innych.
 

JÓZEF SERAFIN
Wieloletni członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnie, pełni funkcje skarbnika jednostki oraz członka zarządu. Założyciel członkostwa OSP Brzeźno w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym. Jako druh przyczynił się do uzyskania przez jednostkę pierwszego, nowego samochodu pożarniczego. Oddany straży i mottu „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”.

 

2. NAGRODZENI W KATEGORII: TROSKA O CZŁOWIEKA

ELŻBIETA GLAMOWSKA
Aktywna działaczka Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów Gminy Pruszcz. Pozyskuje środki finansowe na działalność kulturalną i rekreacyjną organizacji. Wykazuje się wyjątkowym zaangażowaniem w prowadzeniu działalności stowarzyszenia pełniąc funkcję księgowej.


URSZULA MOLENDA
Sekretarz Stowarzyszenia Emerytów Rencistów i Inwalidów Gminy Pruszcz od początku funkcjonowania organizacji. Aktywna członkini, która pozyskuje środki finansowe na działalność kulturalną i rekreacyjną stowarzyszenia.
 

MAGDALENA TABASZ
Koordynatorka projektu realizowanego w ramach programu Działaj Lokalnie, przygotowała i poprowadziła projekt „Brzeźno - nasze marzenia”. Pozyskane środki finansowe pozwoliły na zorganizowanie cyklu wydarzeń mających na celu ożywienie życia społecznego w Brzeźnie.
Również poprzez swoje zaangażowanie w życie społeczne, pozytywną współpracę z Inkubatorem Przedsiębiorczości oraz reprezentowanie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w tenisie stołowym promuje gminę poza jej regionem.

 

KATARZYNA SŁAWIŃSKA
Wieloletnia działaczka na rzecz społeczności lokalnej. Prezes Zarządu Stowarzyszenia Aktywna Młodzież – organizacji, która zapoczątkowała cykl corocznych imprez pn. „Święto Pieczonego Ziemniaka” w Serocku wpisując się jednocześnie w lokalny szlak tradycji i smaku.
 

ARKADIUSZ ŁYCZYWEK
Operatywny sołtys i zaangażowany w życie gminy radny. Aktywny działacz i wspaniały organizator. Człowiek z ogromnym sercem, który nieustannie niesie bezinteresowną pomoc innym. Wyróżnia go duży zasób wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej, a także umiejętność obsługi sprzętu specjalistycznego w trakcie prowadzonych akcji ratowniczych, które nabył dzięki wieloletniej służbie w Ochotniczej Straży Pożarnej w Łowinku.

 

WIESŁAWA ŁOSIŃSKA
Aktywna działaczka Stowarzyszenia Wspierania Osób Niepełnosprawnych w Gołuszycach. Pozyskuje środki zewnętrzne, dzięki którym na terenie gminy Pruszcz organizowane są wydarzenia mające na celu aktywizację mieszkańców, promocję zdrowia oraz rozwój samoświadomości. W ubiegłym roku angażowała się m.in. w takie wydarzenia jak: „Krok po kroku w stronę świadomości – spotkanie z Michałem Worochem”, Noc Spadających Gwiazd w Stuletnim Sadzie, spotkanie autorskie z Bartoszem Rassalem oraz cykl warsztatów w ramach Hortiterapii.

 

NAGRODZENI W KATEGORII: PROMOCJA GMINY

MONIKA ZIOŁA
Aktywna działaczka Stowarzyszenia „Topolanki”. Inicjatorka i pomysłodawczyni wielu przedsięwzięć realizowanych przez stowarzyszenie. Pomaga w organizacji licznych imprez promujących sołectwo Topolno jak i gminę Pruszcz. Wyróżnia się zaangażowaniem i niesieniem bezinteresownej pomocy na rzecz dobra ogółu.
 

TOMASZ BERENT
Od 2012 r. Kapelmistrz Orkiestry Dętej GOKSiR w Pruszczu. Odbudował orkiestrę i z sukcesem koncertuje w gminie Pruszcz oraz poza jej granicami. Wraz z orkiestrą zdobył trzecie miejsce na konkursie w Wąbrzeźnie oraz puchar Marszałka województwa kujawsko – pomorskiego w 2016 r. W ubiegłym roku zaś poprowadził orkiestrę przez rekordową liczbę koncertów promujących gminę poza jej granicami.
 

WIESŁAW JANASIŃSKI
Właściciel Winnicy przy Talerzyku w Topolnie, miejsca, które w regionie zwane jest Małą Toskanią. W ten urokliwy zakątek zjeżdżają ludzie z całego kraju i zagranicy zainteresowani wytwarzanym winem, które zyskało miano produktu lokalnego. Właściciel obiektu współpracując z wytwórcami innych produktów lokalnych, promuje je wśród swoich gości. Prawdziwy pasjonat, który wraz z żoną powracając do tradycji próbują odbudować w Polsce prawdziwą kulturę wina licząc, że ma ono szanse stać się liczącym działem rolnictwa.
 

KRZYSZTOF PARDO
Człowiek, który jest wszędzie tam, gdzie coś się dzieje. Mówią o nim „nasz lokalny fotoreporter”. Jego artykuły i zdjęcia ukazują się w prasie, tj. Czasie Świecia oraz w gminnych mediach. Zaangażowany od wielu lat w dziennikarstwo tworzy pozytywny wizerunek gminy. Pisze o ludziach, wydarzeniach, miejscach, o codziennych problemach i sukcesach. Dzięki jego pracy i rzetelności zyskujemy bogate archiwum fotografii oraz informacji. Można powiedzieć o nim, że jest lokalnym patriotą, który za swój obowiązek uznaje potrzebę promocji Gminy Pruszcz i jej mieszkańców.

 

NAGRODZENI W KATEGORII: KULTURA FIZYCZNA ORAZ PROMOCJA GMINY

ANNA DREGER
Perspektywiczna zawodniczka Budowlanego Klubu Sportowego w Bydgoszczy trenująca z powodzeniem rzut młotem. Członkini Kadry Narodowej, swoimi wysokimi wynikami sportowymi promuje gminę Pruszcz zarówno w regionie jak i na terenie całego kraju. Jej ostatnimi osiągnięciami był udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, gdzie uzyskała rekord życiowy w rzucie młotem 56,62 m, a także start w finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski U 23 – Suwałki.
 

KRZYSZTOF LATOCHA
Utalentowany zawodnik LUKS-u Serock, którego profesją jest rzut oszczepem. Srebrny medalista Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Słupsku. Startował w Mistrzostwach Polski U 16 rozegranych w Białej Podlaskiej, gdzie po raz pierwszy przekroczył w rzucie 50 m ustanawiając tym samym swój rekord życiowy, wynikiem 51,17 m i w ścisłym finale zajął V miejsce.
 

KINGA MACIEJEWSKA
Zawodniczka trenująca od trzech lat dyscyplinę olimpijską Karate Shotokan w bydgoskim klubie sportowym „Yamabushi” należącym do Polskiego Związku Karate. W tym czasie zdobyła bardzo wiele sukcesów w zawodach regionalnych, krajowych oraz międzynarodowych. Może pochwalić się m.in. zajęciem III miejsca na ogólnopolskim turnieju karate Arawaza. W ciągu dotychczasowej kariery na różnorodnych imprezach sportowych zdobyła łącznie 4 medale złote, 8 srebrnych oraz 20 brązowych krążków.
 

ALICJA BARSZCZ
Złota zawodniczka LUKS-u Serock. Po zwycięstwie w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych dziewcząt zdeklasowała konkurencję ponownie sięgając po złoty krążek tym razem podczas XXXVI (trzydziestych szóstych) Międzynarodowych Biegów im. Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu wygrywając bieg na dystansie 800 m w kategorii dziewcząt starszych.
 

JAROSŁAW DYBCIAK
Utalentowany zawodnik LUKS-u Serock, którego profesją jest rzut dyskiem. Złoty medalista Indywidualnych Mistrzostw Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Bydgoszczy, a także Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Słupsku. Startował w Mistrzostwach Polski U 16 rozegranych w Białej Podlaskiej, gdzie już w pierwszej kolejce rzutów uzyskał wynik 47,23m co dało mu awans do ścisłego finału i w rezultacie VII miejsce w Polsce w kategorii młodzika.


MAŁGORZATA MUSIAŁ
Działaczka sportowa - współzałożycielka „LUKS” Serock. Wieloletni członek Zarządu, Sekretarz Klubu – obecnie jego Skarbnik. Pasjonatka sportu i urodzony społecznik. Nie szczędzi swojego czasu na pomoc w organizacji wszystkich edycji Papieskich Biegów Przełajowych z okazji Dnia Dziecka. Współpracuje przy pisaniu projektów, dzięki którym Klub Sportowy LUKS Serock pozyskuje dodatkowe środki na realizację zadań statutowych. Swoim doświadczeniem wspomaga organizację imprez sportowo – kulturalnych m.in. Lato z Polską oraz Trzymaj Formę.

 

DRUŻYNA PIŁKI NOŻNEJ SLKS START PRUSZCZ w składzie:

-Karol Poćwiardowski

-Jakub Krukowski

-Jakub Krzyżanowski

-Mikołaj Bether

-Eliasz Kasica

-Jakub Środa

-Radosław Pozorski

-Łukasz Nowakowski

-Łukasz Szeląg

-Adam Grobelniak

-Mateusz Gągola

-Daniel Czarnowski

-Robert Linke

-Kacper Siuda

-Łukasz Ruciński

-Szymon Szulc

wraz z trenerem Damianem Ejankowskim

za zdobycie I miejsca w rozgrywkach mistrzowskich A klasy KPZPN oraz uzyskanie awansu do klasy okręgowej seniorów w piłce nożnej w sezonie piłkarskim 2016/2017.
 

 FOTORELACJA 

 

Wróć

Kalendarz imprez

Luty 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

Filmy

Flesz 14-12-2018
Musisz zainstalowa Flash Player'a oraz włączyć obsługę JavaScript.