wersja kontrastowa
rozmiar tekstu
Dziś jest poniedziałek, 25 marzec 2019 05:14:17
Jesteś tutaj: Aktualności >

Sołtysi

Dane Urzędu

Urząd Gminy w Pruszczu
ul. Główna 33
86 - 120 Pruszcz
tel.52 562 43 00
e-mail: pruszcz@pruszcz.pl

Punkt informacyjno-podawczy Tel. 52 562 43 05


Nr konta bankowego:
Bank Spółdzielczy w Pruszczu
33 8170 0008 0000 0550 2000 0010

Wydział Komunikacji Starostwa - pokój nr 4,  Tel. 52 5683 233

Godziny pracy Urzędu od 01.01.2015
poniedziałek     7:15 - 15:15
wtorek             7:15 - 17:00
środa               7:15 - 15:15
czwartek          7:15 - 15:15
piątek              7:15  - 13:30

więcej informacji

11 marzec 2018 07:19 Sołtysi

Sołtysi

11 marca przypada Dzień Sołtysa. Jest to dobra okazja aby zwrócić uwagę na trud pracy sołtysów i przybliżyć ich sylwetki.
O współpracy z sołtysami mówi wójt  Dariusz Wądołowski.
 

       W gminie Pruszcz mamy dwadzieścia sołectw, w związku z tym dwudziestu sołtysów.  Lokalnych liderów, którzy wsłuchują się w potrzeby i problemy sąsiadów. Codzienne rozmowy z mieszkańcami wsi pozwalają tym ludziom zdobywać zaufanie wśród lokalnej społeczności.  Sołtys to niewątpliwie przyjaciel i społecznik cieszący się autorytetem. Zaufanie jakim został obdarzony przez lokalną społeczność przekłada na dbanie o szerokie spektrum spraw ludzkich, między innymi: organizację pomocy, infrastrukturę, wydarzenia kulturalne czy sportowe, przekazanie informacji.

        Mogę śmiało powiedzieć, że ta funkcja społeczna nie jest łatwą. Są chwile dumy i skutecznego działania ale są też chwile bezradności. Są chwile wdzięczności i satysfakcji ale i krytyki. Osobiście bardzo sobie cenię wiedze, charyzmę, i dobrą współpracę z sołtysami w naszej gminie.

      Wspólne rozwiązanie problemów naszych mieszkańców omawianych na zebraniach wiejskich, sesjach rady gminy, czy też przy innych okazjach jest wpisane w serca sołtysów i samorządowców.

Z okazji dnia sołtysa życzę wytrwałości oraz sukcesów działalności sołeckiej. Składam serdeczne podziękowania i słowa uznania za Waszą społeczną pracę na rzecz mieszkańców naszej gminy.

 

Danuta Grochowska - sołectwo Bagniewko, sołtysem jest jedenasty rok.  Od 7 lat na emeryturze, swój wolny czas lubi poświęcać wnukom. Sołtysowanie oznacza dla niej współpracę z ludźmi.

Krystyna Ruszkowska - sołectwo Brzeźno, sołtysem jest szósty rok. Lubi pomagać innym.
Uważa, że podstawą  jest słuchanie ludzi, jakie maja potrzeby, czego oczkują.  Jej hobby to wędkowanie.

Dorota Wróbel - Sołectwo Cieleszyn, sołtysem jest  drugi rok. Mówi, że aktywność społeczną odziedziczyła po dziadku. Integrowanie mieszkańców wokół działań na rzecz wsi sprawia jej satysfakcję. Pracuje zawodowo, a czas wolny spędza na sportowo np. na rolkach.

Justyna Redzimska - Sołectwo Gołuszyce, sołtysem jest ósmy rok . Na co dzień prowadzi gospodarstwo rolne. W rodzinie odnajduje spokój i motywacje. Sołtysowanie ma we krwi po ojcu i dziadku.

Marian Fifielski - Sołectwo Grabówko, sołtysem jest dwudziesty rok. Bycie sołtysem oznacza dla niego obowiązek i odpowiedzialność za sprawy wsi. Na co dzień zajmuje się swoim gospodarstwem rolnym, wolne chwile lubi spędzać na świeżym powietrzu.

Wioletta Ugorek - Sołectwo Luszkówko, sołtysem jest siódmy rok. Jest społecznikiem z zamiłowania.  Angażuje się w sprawy wsi, bo czuję taką potrzebę. Prowadzi własną działalność handlową. Jej pasja to też świat kulinariów.

Sławomir Goliński - Sołectwo Łaszewo, sołtysem jest trzeci rok. Realizacja celów sołectwa sprawia mu wiele satysfakcji. Pracuje zawodowo. W swoim wolnym lubi czytać kryminały.  

Marcin Klucznik - Sołectwo Łowin, sołtysuje od trzynastu lat. Uważa, że ta niełatwa rola, wymagająca dużego zaangażowania. Pracuje zawodowo i prowadzi gospodarstwo rolne. Czas wolny poświęca rodzinie.

Arkadiusz Łyczywek - Sołectwo Łowinek, sołtysem jest trzynasty rok. Urodzony lider. Bycie sołtysem jest jego życiową misją, a pasją Ochotnicza Straż Pożarna.  Na co dzień pracuje w GOKSiR, angażuje się w każdą dziedzinę życia gminy.

Leon Kempiński – sołtys Małociechowa od trzynastu lat. Aktywna działalność społeczna dodaje mu energii  w życiu. Były rolnik, obecnie jest na  emeryturze, w wolnych chwilach odpoczywa i majsterkuje.

Maciej Jóźwik - Sołectwo Mirowice, sołtysem jest drugi rok. W swoim sołtysowaniu stara się aby ludzie byli zadowoleni z pozytywnych zmian we wsi. Na co dzień prowadzi gospodarstwo rolne. Wolne chwile spędza na zgłębianiu tajników mechaniki.

Karol Lewandowski - Sołectwo Niewieścin. Jest sołtysem czwarty rok i widzi w tym możliwość nowych  doświadczeń. Bycie sołtysem to przede wszystkim kontakt z ludźmi. Na co dzień zajmuje się gospodarstwem rolnym, wolne chwile lubi spędzać z najbliższymi.

Jan Pipowski - Sołectwo Parlin, sołtysem jest drugi rok. Swoją rolę społeczną ocenia pozytywnie, dużo czasu poświęca na rozmowy z mieszkańcami. Prywatnie jest rolnikiem, interesuje się sportem.

Marian Monasypow -Sołectwo Pruszcz. Sołtysem jest od siedmiu lat. Jest na emeryturze i może swój czas poświęcić na działania związane z sołtysowaniem. Odpoczywa przy książce i na wędkowaniu.

Andrzej Smerliński - Sołectwo Rudki Sołtysem jest sołtysem szesnasty rok.  Cieszy go współpraca z ludźmi na rzecz rozwoju wsi.  Był rolnikiem, a dziś lubi majsterkować  i zajmować się ogrodem.

Elżbieta Jurkiewicz - Sołectwo Serock, jest sołtysem czwarty rok. W swojej wsi widzi potencjał i czuje potrzebę integrowania ludzi. Cieszy ją coraz większe zaangażowanie środowiska w życie Sercoka.
Prowadzi własną firmę, a wolny czas lubi spędzać z rodziną. Jej pasja to podróże.  

Ewa Nowicka - Sołectwo Topolno. Jest sołtysem trzeci rok. Cieszy ją gdy widzi zaangażowanie mieszkańców w sprawy sołectwa. Uważa, że ważna jest pozytywna motywacja do wspólnych działań. Pracuje zawodowo, lubi mieć wolną chwilę dla siebie, relaksuje ją pływanie.

Danuta Woźniak - Sołectwo Wałdowo, jest sołtysem czwarty rok. Cieszą ją  efekty działań podejmowanych na terenie sołectwa np. zagospodarowanie placu zabaw. Prowadzi własną działalność, w której łączy przyjemne z pożytecznym, ponieważ jej pasją są zwierzęta.

Mirosław Szmyd - Sołectwo Zawada. Sołtysem jest czwarty rok. Uważa, że sołtysowanie jest co raz większym obowiązkiem. Cieszy go szacunek wśród mieszkańców. Prowadzi gospodarstwo rolne, w wolnych chwilach dużo czyta.

Alicja Polak - Sołectwo Zbrachlin, sołtysem jest dwudziesty rok. Podkreśla, że ważne jest aby umieć żyć wśród ludzi i z ludźmi,  znaleźć wspólny język i mieć chęć pomocy innym. Obecnie na emeryturze, jej pasja to kulinaria, zwłaszcza wypieki.

 

 

Wróć

Kalendarz imprez

Marzec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Filmy

Flesz 14-12-2018
Musisz zainstalowa Flash Player'a oraz włączyć obsługę JavaScript.