wersja kontrastowa
rozmiar tekstu
Dziś jest niedziela, 18 sierpień 2019 15:19:39
Jesteś tutaj: Aktualności >

Nagrody Wójta za 2018 wręczone

Dane Urzędu

Urząd Gminy w Pruszczu
ul. Główna 33
86 - 120 Pruszcz
tel.52 562 43 00
e-mail: pruszcz@pruszcz.pl

Punkt informacyjno-podawczy Tel. 52 562 43 05


Nr konta bankowego:
Bank Spółdzielczy w Pruszczu
33 8170 0008 0000 0550 2000 0010

Wydział Komunikacji Starostwa - pokój nr 4,  Tel. 52 5683 233

Godziny pracy Urzędu od 01.01.2015
poniedziałek     7:15 - 15:15
wtorek             7:15 - 17:00
środa               7:15 - 15:15
czwartek          7:15 - 15:15
piątek              7:15  - 13:30

więcej informacji

01 luty 2019 09:08 Nagrody Wójta za 2018 wręczone

Nagrody Wójta za 2018 wręczone

Podczas uroczystej Sesji Rady Gminy Pruszcz w dniu 31.01.2019 r. ,  Wójt Gminy Dariusz Wądołowski wraz z Przewodniczącym Rady Piotrem Radeckim wręczyli Nagrody Wójta za 2018 rok.  Tego dnia złożono też podziękowania za wieloletnią współpracę odchodzącym sołtysom.

 

NAGRODZENI W KATEGORII:  DZIAŁALNOŚĆ W OSP

MACIEJ SERAFIN
Wieloletni członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnie. Chętny i gotowy do niesienia pomocy innym. Prezes Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Pruszczu. Swoją działalnością i zaangażowaniem zyskał uznanie społeczne. Walka z żywiołem ognia i sił przyrody, ratowanie zdrowia i życia oraz mienia w obliczu wypadków, katastrof oraz zdarzeń losowych. Uczestniczy w kultywowaniu tradycji i dorobku OSP.

 

NAGRODZENI W KATEGORII: TROSKA O CZŁOWIEKA

WIESŁAWA BETLEWSKA
Aktywna działaczka Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów Gminy Pruszcz. Wykazuje się wyjątkowym zaangażowaniem w prowadzeniu działalności stowarzyszenia, jest inicjatorką i organizatorką wielu ciekawych imprez dla seniorów jak i wycieczek krajowych oraz zagranicznych.

 

JADWIGA DZIUDA
Wieloletnia działaczka na rzecz społeczności lokalnej i ochrony zabytków na terenie gminy. Panią Jadwigę wyróżnia szeroko pojętą empatia i otwartość na potrzeby drugiego człowieka, życzliwość i bezinteresowna pomoc mieszkańcom Sołectwa Grabówko w troskach dnia codziennego.

 

JAKUB JAROCH
Człowiek o wielkim sercu, który niesie bezinteresowną, stałą pomoc ludziom starszym i schorowanym. Wspiera dwie rodziny na terenie Gminy Pruszcz. Wykonuje m.in. prace porządkowe w i wokół domu, pomaga w robieniu i noszeniu zakupów, ale przede wszystkim wielkim dobrodziejstwem jest czas, który ten młody człowiek poświęca na rozmowę z osobami, które wspiera. Jego pozytywna postawa jest zauważana nie tylko przez osoby, którym pomaga, ale również przez środowisko szkolne, które może z niego brać przykład.

 

NAGRODZENI W KATEGORII: PROMOCJA GMINY

 IGA KLUCZNIK
Absolwentka Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Pruszczu, ponadprzeciętnie angażowała się w życie społeczności szkolnej i środowiska lokalnego. Cechuje Ją rzetelność, sumienność pracowitość i uczciwość. W 2018 roku otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastyczno – literackim „Autoportret” w ramach kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”, a także wykonała film promujący Małą Ojczyznę w ramach projektu „Łączy nas wolność”.
 

MAGDALENA TABASZ
Aktywna działaczka i animatorka życia społecznego w Sołectwie Brzeźno. Dzięki swojemu zaangażowaniu aktywizuje mieszkańców do wspólnego działania. Realizując swoją pasję, którą jest gra w tenisa stołowego promuje gminę Pruszcz poza jej granicami.

 

MARIA KRZYŻANOWSKA
Członkini Stowarzyszenia „Topolanki”, w którym pełni funkcję członka Komisji Rewizyjnej.  Czynnie uczestniczy w promocji Koła Gospodyń Wiejskich jak i gminy Pruszcz. Całokształt działalności Pani Marii jest bardzo bogaty, jednak zwracając uwagę na ubiegły rok należy wymienić dwukrotny udział w programie TVB „Region pełen lata” oraz „Agroregion”, w którym promowała walory turystyczne i kulinarne Topolna. Brała czynny udział w dwóch projektach „Sztuka łączy pokolenia” oraz „Aktywne Topolno i okolice”, oprócz działalności w Stowarzyszeniu Topolanki Pani Maria jest członkinią  Caritasu w Topolnie oraz Rady Sołeckiej w sołectwie Rudki.

 

NAGRODZENI W KATEGORII: PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

 BEATA BANASIAK
Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Pruszczu. Propaguje ideę i ducha przedsiębiorczości w środowisku lokalnym i dynamiczny rozwój Banku Spółdzielczego w Pruszczu czego przykładem jest przyznanie nagrody Orła Agrobiznesu. Kapituła nagrody doceniła m.in. ocenę pozycji banku w środowisku lokalnym oraz atrakcyjność oferty BS na tle ofert konkurencji.

 

PRZEMYSŁAW SZNAJDROWSKI
Przedsiębiorca, właściciel firmy garmażeryjno – cateringowej „Pychota” w Niewieścinie. Od 1999 r. prowadzi własną działalność gospodarczą. Został wyróżniony Orłem Agrobiznesu za nieustający rozwój i racjonalną prognozę na przyszłość. Cieszy się pozytywną opinią klientów na rynku ze względu na catering z dojazdem, szeroki wybór dań i miłą obsługę. Sala bankietowa „Biała Perła” prowadzona w ramach działalności promuje gminę Pruszcz nawet poza obszarem województwa.

 

NAGRODZENI W KATEGORII: KULTURA FIZYCZNA ORAZ PROMOCJA GMINY

 KRYSTYNA KUTA
Wytrawna biegaczka, dla której każdy maraton to pestka. Mistrzyni Europy w maratonie w 2017 r. W 2018 r. natomiast Pani Krystyna została Mistrzynią Polski w biegu na 10 km w kategorii MASTERS oraz zwyciężczynią XV półmaratonu Unisławskiego.

 

ALICJA BARSZCZ
Utalentowana zawodniczka LUKS-u Serock. Multimedalistka 2018 roku w biegach. Jej dokonania to m.in. udział w finale Mistrzostw Polski U 16 Młodzików w biegu na 2000m, zwycięstwo w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegu na 2000m, kolejne złote krążki wywalczyła w biegach ulicznych w Koronowie, Chełmnie i Grudziądzu. Na drugim miejscu podium stawała w kategorii bieg na 1000m w Mistrzostwach Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Zawodniczka LUKS-u Serock zdobyła również brązowy medal w Wojewódzkich biegach przełajowych we Włocławku.

 

KRZYSZTOF LATOCHA
Perspektywiczny zawodnik LUKS-u Serock, którego profesją jest rzut oszczepem. Finalista Mistrzostw Polski U18 Juniorów Młodszych w Chorzowie. Brązowy medalista Mistrzostw Województwa Kujawsko – Pomorskiego w lekkoatletyce w Bydgoszczy oraz srebrny medalista Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w lekkoatletyce w Świeciu.

 

JAROSŁAW DYBCIAK
Utalentowany zawodnik LUKS-u Serock. Złoty medalista Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w lekkoatletyce w Świeciu oraz srebrny medalista Mistrzostw Województwa Kujawsko – Pomorskiego w lekkoatletyce w Bydgoszczy – jego profesją jest rzut dyskiem.

 

PIOTR CIELEPAK
Trener i wychowawca młodzieży. Jego podopieczni wielokrotnie osiągali sukcesy na szczeblu powiatu, województw, a nawet kraju. W ubiegłym roku prowadzony przez niego zespół  piłkarzy młodzików wygrał swoja grupę i awansował do wyższej klasy rozgrywkowej – III ligi. Jak dotąd jako jedyny trener wprowadził trzy zespoły piłkarskie w tym jeden dziewcząt do finałów wojewódzkich.

 

WITOLD JAROCH
Działacz i pasjonat sportowy. Założyciel klubu „LUKS” Serock. Wieloletni Skarbnik klubu, który nie szczędził swojego czasu na pozyskiwanie środków na rozwój LUKS-u od sponsorów, obecnie członek Zarządu. Wspaniały organizator i dusza towarzystwa.

 

FOTORELACJA 

 

 

Wróć

Kalendarz imprez

Sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Filmy

Flesz 14-12-2018
Musisz zainstalowa Flash Player'a oraz włączyć obsługę JavaScript.