Medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”  wręczył dziś w Urzędzie burmistrz Dariusz Wądołowski oraz zastępcy kierownika USC Pruszcz Joanna Tomaszewska i Adam Pszczoliński.
Jubileusz 50-lecia ślubu obchodzili p. Halina i Wiesław Lelińscy, p. Elżbieta i Ryszard Samiec Bożena oraz p. Andrzej Lewandowscy.

Halina i Wiesław Lelińscy
Mieszkają w Serocku, pochodzą ze Złotników Kujawskich. Ich losy połączyły się w Bydgoszczy, w miejscu gdzie pracowali.  Oboje na pierwszym miejscu zawsze stawiali rodzinę. Mają dwoje dzieci, troje wnucząt. Doczekali się już trzeciego pokolenia i z satysfakcją przyglądają się jak rośnie dwoje prawnucząt.
Ich receptą na udany związek jest zaangażowanie i zgodne podejście do drugiego człowieka.  

Elżbieta i Ryszard Samiec
Mieszkają w Serocku. Poznali się na zabawie w Nowym Jasińcu, skąd pochodzi p. Elżbieta. Związek zaowocował dwójką dzieci i trójką wnucząt. Zawodowo związani z terenem naszej gminy, prowadzili gospodarstwo rolne w Serocku. W życiu skupili się na rodzinie i pracy. Po pięćdziesięciu, wspólnie spędzonych latach twierdzą, że podstawą udanego związku jest zaufanie. Ważne jest pierwsze pięć lat małżeństwa, aby „dotrzeć się” i mądrze iść na kompromisy.

Bożena i Andrzej Lewandowscy
Spotkali się po raz pierwszy podczas dożynek w Grucznie, gdzie mieszkała p. Bożena. Natomiast p. Andrzej pochodzący z Wielkopolski przebywał akurat w delegacji. Święto plonów tamtego lata okazało się dla nich wstępem do wspólnego życia. Po dwunastu latach w Grucznie przeprowadzili się do Pruszcza, gdzie wychowali dwóch synów i doczekali się siedmioro wnucząt.
Każde z nich ma też swoje zainteresowania, p. Andrzej wędkuje, a małżonka czyta książki i zajmuje się ogrodem, co pomaga tworzyć własną przestrzeń. Ich kluczem do udanego związku jest miłość, szacunek i cierpliwość względem siebie.

FOTORELACJA