11 marca obchodziliśmy Dzień Sołtysa. Na terenie naszej Gminy mamy 20 sołectw, na czele których stoją liderzy - ludzie czynu, z poczuciem misji, zaangażowani w życie społeczne wsi.

Sołtysi tworzą często pomost komunikacyjny pomiędzy mieszkańcami, zgłaszającymi swoje potrzeby, a burmistrzem, radnymi czy instytucjami gminnymi.
Dzień Sołtysa był okazją aby podziękować Sołtysom za współpracę i dążenie do rozwoju Gminy.

FOTORELACJA


🔹Burmistrz Dariusz Wądołowski:
- Chciałbym podziękować za to, co robicie w swoich Małych Ojczyznach. Sołectwa jako organ pomocniczy dla urzędu są nieocenione! Wielokrotnie mieszkańcy oczekują od nas zaangażowania i szybkich reakcji, bo chcą mieć lepsze warunki życia, co jest dla nas oczywiste. I my się nie obrażamy. Jednak są momenty gdy musimy powiedzieć prawdę, że czegoś nie zrobimy, bo nas na to nie stać i wtedy szukamy różnych rozwiązań. Jeżeli jest dobra współpraca sołtysa, rady sołeckiej z innymi jednostkami, radnymi, to mamy możliwość budowy drogi do sukcesu. Niewątpliwie ostatnie lata naszej współpracy prowadzą do niego.
Oczywiście dużo jeszcze przed nami i wierzę, że zgoda będzie podstawą działań. Ze swojej strony nigdy nie pozwolę nikomu umniejszać, żadnemu sołtysowi, żadnemu pracownikowi, nikomu, kto angażuje się w pracę na rzecz lokalnej społeczności. Prawda i uczciwość muszą być na pierwszym miejscu.
Z całego serca doceniam Waszą postawę i wiem, że jest za co Wam dziękować! Możemy być dumni z tego, co wspólnie zrobiliśmy dla naszych mieszkańców! Przed nami jeszcze wiele wyzwań i liczę na to, że będziemy nadal współpracować, ufać sobie i  bronić prawdy, mówiąc i postępując uczciwie wobec mieszkańców. Życzę zdrowia, satysfakcji z tego co robicie, abyście byli doceniani. Nieraz mam wrażenie, że właśnie chociaż dla jednego, dobrego  słowa warto być tu, gdzie jesteśmy.

🔹Piotr Radecki, Przewodniczący Rady Miejskiej
- Z mojej perspektywy, jesteście bardzo potrzebni. Stoicie na pierwszej linii frontu i życzę Wam abyście się nigdy się nie poddawali, abyście wytrwali w tym zadaniu, którego się podjęliście i abyście czerpali z tego satysfakcję.

🔹Justyna Kucharko , dyrektor GOKSiR Pruszcz
- Jesteście wspaniałymi organizatorami przestrzeni kulturalnej i sportowej w swoim najbliższym środowisku. Dzięki Wam mamy taką dużą frekwencję na wszystkich inicjatywach i imprezach, które są w naszej gminie. Jeżeli czasami nasze drogi się rozmijają i tak wiemy, że możemy na siebie zawsze liczyć. Serdecznie Wam gratuluję ciepłości serca, życzę abyście cały czas mieli tak pozytywna i ogromną energię i aby zawsze Wam się tak chciało jak się chce.Spotkanie z sołtysami było też okazją do promocji nowej publikacji, w której prezentujemy wszystkie sołectwa. Dowiecie się z niej jak się rozwijają, na co wydają fundusz sołecki, czego oczekują mieszkańcy, z kim współpracują sołtysi i co jest jeszcze do zrobienia. Znajdziecie w niej też Państwo informacje o planach na przyszłość. 

LINK DO PUBLIKACJI