14 marca, Burmistrz Dariusz Wądołowski podpisał umowę o współpracy z Prezesem SIM KZN Bydgoskim, Szymonem Łepskim.

Dokument otwiera drogę do transferu środków w kwocie 4.292.847,23  zł  z Funduszu Dopłat na sfinalizowanie inwestycji mieszkaniowej, realizowanej w Wałdowie. Budżet zadania zasilają też środki z grantu OZE 153.990,19 zł.
Jest to pierwsza inicjatywa Gminy Pruszcz w zakresie budownictwa społecznego, w efekcie której, zostanie wybudowanych 50 mieszkań pod wynajem, w dwóch budynkach wielorodzinnych usytuowanych w Wałdowie.
Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą wiązać się kredytem na zakup mieszkania, a stać je na regularne opłacanie czynszu.

Czynsz – ok. 22 zł/m2 (na szacowaną kwotę czynszu składają się: spłata kredytu, koszty eksploatacyjne i remontowe). Do czynszu nie wlicza się opłat za media m.in. ogrzewanie, wodę, ścieki, energię elektryczną, wywóz śmieci itd.

Wnioskodawca będzie zobowiązany wpłacić:
- kaucję w wysokości 3-krotności miesięcznego czynszu - w dniu zawarcia umowy najmu tj. przed przekazaniem mieszkania do użytku;
- kwotę partycypacji w kosztach budowy mieszkania w wysokości 20% wartości lokalu mieszkalnego, która jest płatna przed rozpoczęciem inwestycji (jest to kwota maksymalna).


🔹Szczegóły w linku: SPRAWDŹ
🔹Czas realizacji inwestycji przewidziany jest na okres ok. 20  miesięcy tj.  jesień 2024 r. – wiosna 2026 r


Przypominamy, że nabór wniosków o zawarcie umowy najmu lokali mieszkalnych trwa do końca kwietnia.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej tel. 52 562 43 20

FOTO