Mamy kolejną propozycję dla najmłodszych.
To nie tylko zagospodarowanie czasu w sposób kreatywny, ale przede wszystkim zainteresowanie dzieci światem nauki poprzez udział w doświadczeniach, bowiem są ciekawe świata, mają tysiące pytań, otwarte umysły i chęć eksperymentowania.
Dnia 16.03.2024 r. nastąpiło otwarcie Uniwersytetu Dziecięcego w Gminnej Bibliotece w Pruszczu, którego patronat objął Burmistrz Dariusz Wądołowski. Witając gości i małych studentów podkreślał rolę oświaty oraz zachęcał dzieci do nauki poprzez eksperymenty. Podczas spotkania nastąpiło też uroczyste wręczenie Indeksów.
Zajęcia składają się z czterech spotkań i poprowadzi je Pan Bartosz Pałucki, matematyk, fizyk i naukowiec z Torunia. Grupa letniego semestru liczy 19 dzieci w wieku 3-4 lat.
Warsztaty sfinansowane przez Gminę Pruszcz.