W 2024 roku Koło Gospodyń w Pruszczu obchodzi 5-lecie swojej działalności.

Dla uczczenia Jubileuszu odbyła się 16 marca uroczystość, na którą zaproszono delegacje KGW z terenu gminy, przedstawicieli instytucji oraz firm, z którymi KGW Pruszcz współpracuje.

W przemówieniu skierowanym do gości, podkreślono znaczenie współpracy z lokalną społecznością oraz istotną rolę, jaka w rozwoju KGW odegrało miejsce, w którym mogą działać.  
- Pięć lat temu rozpoczęliśmy naszą przygodę z Kołem Gospodyń z pasją, zaangażowaniem i marzeniem o wspólnym budowaniu naszej społeczności. Aby rozwijać naszą działalność i jeszcze skuteczniej służyć społeczności lokalnej, potrzebowaliśmy odpowiedniego miejsca. Wtedy to, dzięki nieocenionej życzliwości Gminy Pruszcz, udało nam się otrzymać pomieszczenie. Było to przełomowe wydarzenie. Początkowo surowe wnętrze stało się naszym nowym miejscem działalności. Przez kolejne lata inwestowaliśmy wszelkie możliwe środki i wysiłki, aby przekształcić je w przyjazne, funkcjonalne i dobrze wyposażone centrum, które mogłoby służyć całej społeczności. Dzięki naszej determinacji i wsparciu otaczających nas osób udało się nam osiągnąć nasz cel. Nasze nowe centrum stało się sercem naszej działalności.

Do zebranych zwrócił się też Burmistrz Dariusz Wądołowski:
- Współpracujemy z Kołami Gospodyń Wiejskich od samego początku. Myślę, że jako Samorząd  stworzyliśmy wszystkim Kołom dobre warunki do działalności, poprzez udostępnienie lokali i świetlic wiejskich.  Pomieszczenia dla KGW  w wybudowanej remizie OSP w Pruszczu, to był bardzo trafiony pomysł, patrząc na to, jak dbacie o to miejsce i jak angażujecie się w życie Gminy. Dziękuję, że wspieracie rozwój naszej lokalnej społeczności.  

Za dobrą współpracę podziękowała Dyrektor GOKSiR-u Justyna Kucharko oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Radecki.  Życzenia dalszej inspiracji do działania złożyła Marta Suchomska, Dyrektor Biura Poselskiego Iwony Karolewskiej. Działalność KGW Pruszcz docenił też  Poseł Piotr Król.

KGW Pruszcz słynie z dobrych kulinariów, często nagradzanych podczas konkursów, o czym mogli przekonać się goście, bowiem na stół tego dnia trafiły pyszne potrawy.  Był też wspaniały tort, toast i wiele pozytywnej energii.

FOTORELACJA